EL BECERİSİ ATÖLYESİ

Atma Dönüştür Atölyesi Hakkında

Atölye Başlangıç Tarihi Her ayın ilk pazarı başlar.
Atölye Saati 2 saat.
Atölye Süresi 2 ya da 3 hafta sürer.
Atölye Ücreti Atölye kitleri/gereksinimleri için cüzri katılım ücreti alınır.
Atölye Seviyesi Başlangıç seviyesindedir ve 15 yaş üstü herkes katılabilir.
Atölye Konusu Atık basılı kağıtlardan faydalanarak hediyelik eşya üretilir.
Atölye Dili Türkçe.
Atölye Mekânı Kafe Kedi.
Atölye Katılımcı Sayısı 10-15 kişi.
Atölye Kazanımları Atölye süresince yapılan hediyelik eşyalar instagram’da #dusunelimdesign hashtag’i ile arama yapıldığında çıkan tasarım ürünler: Not tutacağı, yaka iğnesi, kolye, küpe, book catcher…
Moderatörün adı, soyadı, ünvanı Maki Maki Design Tasarımcısı Düsün-elim.
Moderatörün çalıştığı kurumdaki görevi Maki Maki Design Tasarımcısı Düsün-elim
Moderatörün çalıştığı kurum Maki Maki Design Tasarımcısı Düsün-elim
Moderatör hakkında kısa özgeçmiş Bu etkinlik ortak bir çalışma ile yapılacağı için moderatörler Maki Maki Design Tasarımcıları tarafından her atölyede yeniden belirlenecektir.
Gün, saat Aralığın ilk Pazar günü başlar, katılımcıların isteğine göre saat ayarlaması yapılabilir. Fakat tercihen 11.00-13.00 olacaktır.
Atölye konusu Geri dönüşüm malzemelerini kullanarak, yeniden hayatın parçası kılmak.
Atölye konusu hakkında kısa açıklama Atıkların fiziksel veya kimyasal işlemlerden geçirildikten sonra ikinci bir madde olarak üretim sürecine sokulmasına geri kazanım denilmektedir. Bizler de bu atölye ile tükettiğimiz maddeleri yeniden dönüşüm halkası içine katabilmek hedefiyle yola çıkıyoruz. Atık kâğıtları sevdiklerimize küçük hediyeler üreteceğimiz tasarımlara dönüştüreceğimiz bu atölyede, yeniden kullanılabilir ürünler tasarlayacağız. Kâğıtları kullanabileceğimiz pek çok araç ve eşyalara dönüştürülebilir olması üzerine bir farkındalık oluşturmayı amaçlamaktayız. Kâğıtlardan yaptığımız minyatür kitaplar ile notluk, kolye, broş, küpe, book catcher vb. ürünler tasarlayacağız. Atık üretiminin kaçınılmaz olduğu durumda sen de atma, dönüştür!

Atölye Katılım Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız…