Yükleniyor Etkinlikler

« Bütün Etkinlikler

  • Bu event geçti

Bildiğin Erkeklerden Değilim!

17 Ekim 2016 @ 18:30

Erkekliğin tahayüllerinin ve varoluşlarının tartışılacağı, ataerki ve heteroseksizmin erkek’le olan ilişkilerinin iğdiş edileceği ve toplumsal cinsiyet meselerinin biraz da arka planında kalmış marjinalizeedilmiş erkek halleri üzerine tartışılacağı, erkek gündemine bu tartışmaların girdisinin nasıl yapılacağı ve ikili cinsiyet rejiminin yarattığı tahribat ve tüm cinsiyet kimliği/cinsel yönelim ayrımcıiığı daarcığı içerisinde Toplumsal Erkeklik tartışmaları yürütmek amaçlanmaktadır.

Yrd. Doç.Dr. Mehmet Bozok (Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi. Açıklama: Halen Maltepe Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde ders veren Mehmet Bozok, Yüksek Lisan ve Doktora tezlerini de Erkeklikler üzerine tamamlamış; Erkeklerin Şiddetleri Üzerine, Homofobi Olarak Erkeklik ve Ataerkil ve Cinsiyetçi Erkeklikler, Erkeklik ve Erkekliklerin Eleştirisi, Profeminizm, Ben ve Kendim gibi çalışmaları bulunmaktadır.

Prof. Dr. Serpil Sancar: Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi, Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Anabilim Dalı Başkanı ve Ankara Üniversitesi, Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü. Prof. Sancar halen A.Ü.’de Türk Modernleşmesinin Cinsiyeti, siyaset sosyolojisi, feminist kuramlar, cinsiyet eşitliği politikaları gibi dersler veriyor.

2016-10-17-bildigin-erkek

Organizatör

etkinlikizi.org
E-mail:
info@etkinlikizi.org / etkinlikizi@gmail.com
Website:
http://etkinlikizi.org

Mekan

Kafe Kedi Aytekin Yazgan Salonu
Tahsin Marmara Sokak. Vakıf Apartmanı. No: 7/D 41300
Kocaeli, 41300 Türkiye
+ Google Haritalar