Yükleniyor Etkinlikler

« Bütün Etkinlikler

  • Bu event geçti

Bir Yönetmen Bir Oyuncu

18 Kasım 2016 @ 18:30

Sinema görüntülerle gerçekliği anlatma sanatıdır. Sinemacı tüm sanatkarlar gibi gerçekliğin imgesel kurucularındandır ve diğer bütün sanatlardan farklı olarak en kolektif sanattır. Yönetmen, oyuncu, tüm kamera arkası ve film ile izleyici bir bütündür. Bu yüzden film denilen şey, kolektif görmenin derinliğinde yeniden kurulmuş başka bir görmedir. Kolektif deneyimin içinde başkalık yaratmak, yani sinema yapmak, aslında, kendimizi çoklaştırmak, bireysel deneyimlerimizi toplumsal hafıza içinde taşınabilir kılmaktır. Bu, sinemanın doğasıdır. Dolayısıyla çağımızın en popüler sanatının sinema olması, sinemanın bu kaçınılmaz doğasından ileri geldiği için şaşırtıcı olamaz. Bir yönetmen bir oyuncu söyleşileri sinemaya dair söz konusu düşüncelerimizin bir tezahürü olarak düşünülmelidir.

Nazan Kesal (Kırılmış)  Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen.

İlköğretim ve liseyi Manisa’da tamamlamasının ardından yüksek öğrenimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümünde 1991 yılında bitiren Nazan Kesal, İstanbul’a yerleştikten sonra Tv dizileri, sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. 1996 – 2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. 2004 başında Bursa Devlet Tiyarosu’na atanan sanatçı, Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro Ayna, Tiyatro İstanbul, Diyarbakır Sanat Merkezi gibi özel topluluklarda da çalıştı. Beykent Üniversitesi Sinema TV bölümünde master yapmaktadır. 

Ahu Öztürk

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Ege Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Felsefe bölümünden mezun oldu. 2002’de Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Sinema-TV bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2000 yılından bu yana çeşitli sinema projelerinde çalışmaktadır.

2016-11-18-yonetmen-oyuncu

 

Detaylar

Tarih:
18 Kasım 2016
Saat:
18:30
Etkinlik Category:
Etkinlik Etiketler
, ,
Website:
http://etkinlikizi.org

Organizatör

etkinlikizi.org
E-mail:
info@etkinlikizi.org / etkinlikizi@gmail.com
Website:
http://etkinlikizi.org

Mekan

Kafe Kedi Aytekin Yazgan Salonu
Tahsin Marmara Sokak. Vakıf Apartmanı. No: 7/D 41300
Kocaeli, 41300 Türkiye
+ Google Haritalar