Yükleniyor Etkinlikler

« Bütün Etkinlikler

  • Bu event geçti

Bir Yönetmen Bir Oyuncu

11 Ekim 2016 @ 18:30

Sinema görüntülerle gerçekliği anlatma sanatıdır. Sinemacı tüm sanatkarlar gibi gerçekliğin imgesel kurucularındandır ve diğer bütün sanatlardan farklı olarak en kolektif sanattır. Yönetmen, oyuncu, tüm kamera arkası ve film ile izleyici bir bütündür. Bu yüzden film denilen şey, kolektif görmenin derinliğinde yeniden kurulmuuş başka bir görmedir. Kolektif deneyimin içinde başkalık yaratmak, yani sinema yapmak, aslında, kendimizi çoklaştırmak, bireysel deneyimlerimizi toplumsal hafıza içinde taşınabilir kılmaktır. Bu, sinemanın doğasıdır. Dolayısıyla çağımızın en popüler sanatının sinema olması, sinemanın bu kaçınılmaz doğasından ileri geldiği için şaşırtıcı olamaz. Bir yönetmen bir oyuncu söyleşileri sinemaya dair söz konusu düşüncelerimizin bir tezahürü olarak düşünülmelidir.
Kazım ÖZ
Türkiye sinemasının son dönem yönetmeni ve senaryo yazarlarından biridir. Marmara Üniversitesi sinema yüksek lisans eğitimi almıştır. Teatra Jiyana Nu’da bir süre yönetmen olarak çalışmıştır. Uzak, Bahoz, Son Mevsim Şavaklar yönetmenliğini yaptığı filmler arasındadır.

Volga SORGU
Tiyatro, sinema ve televizyon dizi oyuncusudur. Bilgi Üniversitesi sinema bölümü mezunudur. Sinema oyunculuğuna başladığı Sır Çocukları filmi ile Ankara Film Festivalinde En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. Kazım Öz’ün Bahoz filminde yer almıştır.

2016-10-11-yonetmen-oyuncu

 

Detaylar

Tarih:
11 Ekim 2016
Saat:
18:30
Etkinlik Category:
Etkinlik Etiketler
, , , , , , , , ,
Website:
http://etkinlikizi.org

Organizatör

etkinlikizi.org
E-mail:
info@etkinlikizi.org / etkinlikizi@gmail.com
Website:
http://etkinlikizi.org

Mekan

KYÖD Toplantı Salonu
Hürriyet Caddesi. Metropol İşhanı. Kat: 4
Kocaeli, 41000 Türkiye
+ Google Haritalar