Yükleniyor Etkinlikler

« Bütün Etkinlikler

  • Bu event geçti

Kadın Caz Vokaller

29 Kasım 2016 @ 18:30

Afrikalılar Amerika’ya zorla götürülürken yanlarına hiç bir şey almalarına izin verilmedi, müzik aletleri dahil! Bu nedenle caz müziği doğaçlama türüne liderlik eden bir müzik türü haline gelmiştir. Birçok müzik akımını etkileyen caz müziğinin kelime kökeni enerjik, ruhani ve titreşimlidir.
Cazın ilk beslediği akım Blues’du. Blues, Amerika’ya gelen Afrikalıların halk müziğiydi. 1880’lerde New Orleans’ta gelişmeye başlayan bu müzik 1920’lerin başında New York, Los Angeles ve Chicago’da yapılan kayıtlarla son şeklini almıştır.

Bu söyleşi dizisinde hem Türkiye caz müziğinin tınılarına hem de Dünya’da ki gelişimine kadın caz vokallerimiz aracılığıyla yakından temas edeceğiz.

Elif Çağlar: İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bolümü’nde; Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen muzisyenlerinin öğrencisi olarak, “Caz Kompozisyonu” üzerine eğitim aldı. Queens College bünyesindeki The Aaron Copland School of Music‘ te, “Caz Performansı” dalında master yaptı. NU-DC Records etiketiyle, tamamı İngilizce, söz ve müziği kendine ait olan M-U-S-I-C isimli ilk albümü ile caz dünyasına adım attı.

2016-11-29-elif-caglar

 

Detaylar

Tarih:
29 Kasım 2016
Saat:
18:30
Etkinlik Category:
Etkinlik Etiketler
, , ,
Website:
http://etkinlikizi.org

Organizatör

etkinlikizi.org
E-mail:
info@etkinlikizi.org / etkinlikizi@gmail.com
Website:
http://etkinlikizi.org

Mekan

KYÖD Toplantı Salonu
Hürriyet Caddesi. Metropol İşhanı. Kat: 4
Kocaeli, 41000 Türkiye
+ Google Haritalar