Yükleniyor Etkinlikler

« Bütün Etkinlikler

  • Bu event geçti

Kadın Caz Vokaller

25 Ekim 2016 @ 18:30

2016-10-25-caz-dolunayAfrikalılar Amerika’ya zorla götürülürken yanlarına hiç bir şey almalarına izin verilmedi, müzik aletleri dahil! Bu nedenle caz müziği doğaçlama türüne liderlik eden bir müzik türü haline gelmiştir. Bir çok müzik akımını etkileyen caz müziğinin kelime kökeni enerjik, ruhani ve titreşimlidir.
Cazın ilk beslediği akım Blues’du. Blues, Amerika’ya gelen Afrikalıların halk müziğiydi. 1880’lerde New Orleans’ta gelişmeye başlayan bu müzik 1920’lerin başında New York, Los Angeles ve Chicago’da yapılan kayıtlarla son şeklini almıştır.
Bu söyleşi dizisinde hem Türkiye caz müziğinin tınılarına hemde Dünya’da ki gelişimine kadın caz vokallerimiz aracılığıyla yakından temas edeceğiz.

Dolunay Obruk
Profesyonel grafik tasarımcı, söz yazarı, besteci ve caz yorumcusu olan Dolunay Obruk, yurtiçi ve dışında çeşitli organizasyonlarda caz müziğini özgün biçimde yorumlamıştır. İstanbul’da caz kulüplerinde 2004’ten bu yana sahne almaktadır. Sakıp Sabancı müzesi bünyesinde caz konserleri dizisi düzenlemiştir.

Detaylar

Tarih:
25 Ekim 2016
Saat:
18:30
Etkinlik Category:
Etkinlik Etiketler
, , ,
Website:
http://etkinlikizi.org

Organizatör

etkinlikizi.org
E-mail:
info@etkinlikizi.org / etkinlikizi@gmail.com
Website:
http://etkinlikizi.org

Mekan

KYÖD Toplantı Salonu
Hürriyet Caddesi. Metropol İşhanı. Kat: 4
Kocaeli, 41000 Türkiye
+ Google Haritalar