Yükleniyor Etkinlikler

« Bütün Etkinlikler

  • Bu event geçti

Geleneksel Aile ve Psikanaliz

27 Ekim 2016 @ 18:30

Sigmund Freud kişiliğin id, ego ve süperego olmak üzere üç temel bölümden oluştuğunu ifade etmiştir. Geleneksel değerlerin temsilcisi olan süperego, kişiliğin en son gelişen bölümüdür. Gerçeği değil, ideal olanı temsil eder. Hazza değil, kusursuzluğa vurgu yapar. Süperegonun kapsadığı tüm idealler, değer ve şartlanmalar geleneksel aile içerisinde anne ve baba aracılığıyla çocuğa aktarılır. Bu söyleşide şu soruların peşine düşülecektir. Psikanaliz geleneksel aileyi neden önemser? Geleneksel ailenin bireyin kimlik oluşumundaki rolü nedir? Ruhsal yaşam kuşaktan kuşağa nasıl iletilir?

Erdoğan ÖZMEN
1959 ‘da Denizli’de doğdu. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde psikiyatrist olarak çalıştı. Birikim ve Akıl Defteri dergilerinde yazıları yayımlanıyor. Yayımlanmış kitapları: Psikiyatri, Psikoloji, Politika (Zed Yayınları, 1995); Psikanalizin Serüveni ve Çağrısı (İletişim Yayınları, 2005); Şizofreni- Öteki Gerçeklik (Pedam Yayınları, 2007)

Ümit KARABULUT
Kocaeli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikoterapist olarak çalışmaktadır. Türk Psikologlar Derneği üyesidir ve alanında çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

2016-10-27-geleneksel-aile-psikanaliz

Detaylar

Tarih:
27 Ekim 2016
Saat:
18:30
Etkinlik Category:
Etkinlik Etiketler
, , , , , , , , , ,
Website:
http://etkinlikizi.org

Organizatör

etkinlikizi.org
E-mail:
info@etkinlikizi.org / etkinlikizi@gmail.com
Website:
http://etkinlikizi.org

Mekan

Mimarlar Odası Tarihi Bina
Ankara Caddesi. M.Levent Ersoy Sokak.
Kocaeli, 41000 Türkiye
+ Google Haritalar