FELSEFE ATÖLYESİ

FELSEFE İLE YAŞAMA BAKMAK

Atölye Başlangıç Tarihi Her ayın ilk cumartesi yeni bir filozof ile atölye başlar.
Atölye Saati 3 saat.
Atölye Süresi 4 hafta sürer.
Atölye Ücreti Atölye ücretsizdir ama atölye gereksinimleri için katkı payı istenir.
Atölye Seviyesi Kitap okumayı ve sorgulamayı seven herkes katılabilir.
Atölye Konusu Felsefe ile yaşamın değerlerine; en başta ahlaka, etiğe ve siyasete filozoflar eşliğinde bakmak, değerleri yeniden düşünebilmenin yollarını aramak.
Atölye Dili Türkçe.
Atölye Mekânı Kafe Kedi.
Atölye Katılımcı Sayısı 20-25 kişi.
Atölye Kazanımları Gündelik hayat ile felsefe ilişkisi kurabilmek, kanılarla fikir arasındaki ayrımları yapabilmek ve bütün bu sorgulamaları içselleştirmek atölyenin temel kazanımı olacaktır.
Moderatörün adı, soyadı, ünvanı Yavuz Adugit, Doç.Dr.
Moderatörün çalıştığı kurumdaki görevi Öğretim Üyesi
Moderatörün çalıştığı kurum Moderatörün çalıştığı kurum Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölümü
Moderatör hakkında kısa özgeçmiş Yavuz Adugit lisans eğitimini Ankara Üniversitesi, lisansüstü eğitimlerini Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladı. Genel olarak “etik”, “estetik”, “özgürlük felsefesi”, “postmodernizm ve yirminci yüzyıl felsefeleri” alanlarında eserler verdi. Yayınlanmış telif kitapları şunlardır: Şeyler ve İnsanlar, Etikte Akıl ve Duygu Çatışması: kılcı Perspektif, Çocuklara Bırakmak Aşkları. Yayımlanmış telif makalelerinden bazıları; “İnanç ile Akıl İlişkisi Açısından Anselmus”, “Modernizm, Postmodernizm ve Marxizm”, “Postmodern Etik ve Sıkıntıları”,“Gadamer: Pozitivist Bilim Anlayışının Reddi”, “Dilthey’de Tin Bilimlerinin Temellendirilmesi ve Sorunları”, “Aristoteles: Erdemin Varlık Nedeni Olarak Özgürlük”, “Albert Camus: Bir Yük Olarak Özgürlük”, “Sivil Toplum Kuruluşlarının Etik ve Epistemolojik Temelleri”, “İntikam: Adaletin Estetiği”, Hermeneutik Kavramının Tarihsel Seyri”, “Akillik, Hakikat ve Hakkaniyet”, “Sevenin Seçimi Olarak Sevilen ya da Gözü Kör olmayan Aşk”, “İtaat ve İtaatsizlik”, “İnsan Haklarının Doğuşu ve Anlamı”.

Atölye Katılım Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız…