PSİKOLOJİ ATÖLYESİ

EBEVEYNLİK

Atölye Başlangıç Tarihi Aralık, Ocak, Şubat ayının ilk Pazar günü yapılır. (Muhtemelen 15.00-18.00 saatleri arasında olacaktır.)
Atölye Saati 2-3 saat sürer. Her ay yeni bir içerikle gerçekleştirilir..
Atölye Süresi 3 aylıktır.
Atölye Ücreti Atölye ücretsizdir ama atölye gereksinimleri için katkı payı istenebilir.
Atölye Seviyesi Ebeveyn olan veya başka bir ergenin sorumluluğunu taşıyan herkes katılabilir.
Atölye Konusu Ebeveynlerin ve yetişkinlerin çocukları ile kurduğu ilişkilerde ortaya çıkan bağlılık ve bağımlılık örnekleri.
Atölye Dili Türkçe.
Atölye Mekânı Kafe Kedi.
Atölye Katılımcı Sayısı 20-25 kişi
Atölye Kazanımları Ebeveynlik
Özel Koşul Atölye katılımcıları arasında yapılacak uygulamalarda, katılımcıların kendi yaşam deneyimlerini paylaşmaları istenecektir
Moderatörün adı, soyadı, ünvanı Ümit Karabulut, Psikolog
Esra Çelik Karabulut, Psikolog
Moderatörün çalıştığı kurumdaki görevi Ümit Karabulut, Psikiyatri Kliniği, Psikolog
Esra Çelik Karabulut, Psikolog
Moderatörün çalıştığı kurum Ümit Karabulut, Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Esra Çelik Karabulut, Özel Eğitim Kurumları
Moderatör hakkında kısa özgeçmiş Ümit Karabulut: Dicle Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü 2008 yılında tamamladı. Yüksek lisansını Şizofreni Hastalarının Birinci Derecede Yakınlarında Mizaç ve Karakter Özelliklerinin, Aile Yük Düzeyine Olan Etkisinin İncelenmesi teziyle İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji A.B.D. bölümünde tamamladı. TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi, Travmatik Beyin Hasarı Kliniği ve Sakarya Üniversitesi Mediko Hizmetler Birimi’nde iş tecrübeleri bulunmaktadır. Alanında çok sayıda makalesi vardır.

Esra Çelik Karabulut: Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Lisans Programını 2008 yılında tamamladı. 2015 yılında Almanya’daki if-weinheim institut’de yaklaşık 4 yıl süren, süpervizyon ve bitirme tezi koşulları olan “Sistemik Aile ve Çift Terapistliği” eğitimini tamamladı. Halen Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Yüksek Lisans Programına devam etmektedir.Anaokulundan Üniversiteye kadar çeşitli eğitim kurumlarında Psikolojik Danışman ve Uzman olarak, özel danışma merkezlerinde ise Sistemik Aile ve Çift Terapisti olarak çalışmış ve çalışmaktadır. Aile, çocuk ve ergenlere yönelik çeşitli önleyici ve gelişimsel çalışmalar geliştirmiş ve uygulamıştır. Türk PDR Derneği üyesidir.

Atölye Katılım Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız…